«تفریح» تمام صنایع را با خودش همراه خواهد کرد

دکتر محمد رئوف قادری - مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهرآفتاب

ghaderi-shahreaftab.jpg

 

امروزه صنعت در تمامی ابعاد زندگی بشر نقش جدی دارد و این امر باعث می‌شود توجه به ملزومات صنعتی اجتناب ناپذیر باشد. صنعت نمایشگاهی نیز یکی از پل‌های ارتباطی مهم عصر صنعتی است بطوریکه نمایشگاه‌ها فرصت‌های مختلفی را برای صاحبان کسب و کار فراهم می‌کنند که تعامل افکار و اندیشه ها، نیازسنجی، انتقال فناوری ها، مذاکره و تفاهم از جمله آنهاست تا با بهره‌مندی از این ظرفیت ضمن نشان دادن توانمندی‌های خود با سایر شرکت‌ها و تولید‌کنندگان نیز آشنا شده و از نیاز مشتریان هم باخبر شوند.

هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی صنعت تفریحات، سرگرمی، شهربازی و پارک‌ها به عنوان یک رویداد مهم در صنعت تفریحات می‌تواند فرصت مناسبی را برای مخاطبان و صاحبان این صنعت ایجاد کند تا صاحبان صنایع با نیازها و علایق مخاطبان آشنا شوند و مخاطبان نیز از آخرین دستاوردها مطلع گردند.

تفریح و سرگمی در زندگی بشر یک ضرورت حیاتی است که در سنین مختلف به لحاظ شرایط اجتماعی و محیطی به اشکال مختلف تحقق می‌پذیرد. در این راستا گسترش مراکز تفریحی برای گذران اوقات فراغت شهروندان به مثابه یک نیاز مهم برای سالم و با نشاط زیستن افراد لازم و ضروری می‌باشد.

از سوی دیگر اوقات فراغت امروزه بسیاری از صنایع، خدمات و محیط‌های فرهنگی و اجتماعی را با خود همراه کرده و بسیاری از اهداف کلان آموزشی، تربیتی و پرورشی با زیر ساخت شهربازی ها، پارک ها، مکان‌های تفریحی طراحی و راه‌اندازی می‌شوند. یکی از چالش‌های دنیای کنونی موضوع تفریحات و اوقات فراغت می‌باشد، چرا که تلاش جامعه را به صورت هدفمند افزایش داده و حرکت آن را به سوی تعالی تنظیم خواهد کرد.

صرف نظر از دیدگاه اقتصادی و صنعتی، نکته قابل تامل و بررسی، دیدگاه فرهنگی و جامعه شناسی است. چرا که این صنعت به صورت شایسته و بایسته می‌تواند سبب نشاط، شادابی، پویایی و سلامت هرچه بیشتر جامعه گردد.

نمایشگاه بین‌المللی صنعت تفریحات، سرگرمی، شهربازی و پارک‌ها با هدف معرفی شرکت‌ها و برندهای این صنعت، ارائه تولیدات و توانمندی‌ها ی ایرانی، نمایش آخرین دستاوردها و فن آوری‌ها به هموطنان عزیز و سایر کشورها، می‌تواند زمینه ساز ایجاد کانون‌های ممتاز ارتباطات، تعاملات و مذاکرات میان سرمایه گذران، بازرگانان، تولیدکنندگان، طراحان و نخبگان صنعت تفریحات و سرگرمی، اماکن و تجهیزات اوقات فراغت گردد. بهره‌برداری از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل، با نگاه ویژه به استاندارد‌ها و ایمنی‌ها می‌تواند گامی موثر در پیشرفت روز افزون این صنعت باشد.

از این رو هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی صنعت تفریحات، سرگرمی، شهربازی و پارک‌ها می‌تواند بهانه‌ای برای برقراری ارتباطات دوسویه با فعالان این صنعت و مخاطبان و مشتریان آن باشد.

از طرف تمامی پرسنل نمایشکاه بین‌المللی شهرآفتاب به شما که در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت تفریحات، سرگرمی، شهربازی و پارک‌ها حضور پیدا کرده اید، خوش آمد می‌گویم و برای شما اوقات موفقی را در این نمایشگاه آرزو می‌کنم.