پیش بینی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان کهربا؛

باید صنعت تفریحات را به روستاها ببریم

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان کهربا گفت: با تلاش همکاران ما بی شک به زودی فناوری‌های به روزی وارد کشور خواهد شد.

آکو کشاورز در گفتگو با تفریحات نیوز اظهار داشت:‌ عرصه تخصصی صنعت تفریحات امروز آنطور که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته و جایگاهی که سزاوارش هست را ندارد. در حال حاظر با توجه به ضعف‌‌هایی که در این حوزه داریم، نیاز به این صنعت یعنی نیاز به تفریحات و شادی و سرگرمی برای جامعه بیش از پیش احساس می‌شود.

وی تصریح کرد: البته فکر می‌کنم آینده‌ی خوبی در انتظار این صنعت خواهد بود. با تلاش همکاران ما بی شک به زودی فناوری‌های به روزی وارد کشور خواهد شد. شرکت دانش بنیان کهربا یکی از شرکت‌هایی خواهد بود که در این مسیر حرکت های خوبی را انجام می‌دهد.

این کارشناس صنعت تفریحات در ادامه افزود:‌حتی می‌توانیم در آینده‌ی نزدیک صنعت تفریحات و مجموعه‌های شادی، تفریح و سرگرمی را به روستاها و مناطق محروم ببریم و مردم این مناطق را هم از این صنعت شادی آفرین و موثر بهره‌مند سازیم.

کشاورز در ادامه با اشاره به لزوم تغییر شکل تولید دستگاه های بازی در کشور اظهار داشت: در گذشته بسیاری از دستگاه‌های بازی استفاده‌ی بیهوده‌ای داشتند و فرصت مردم رو بیهوده هدر می‌دادند اما این دستگاه‌ها بزودی کنار خواهند رفت و دستگاه‌های بروز با فناوری بالاتری جای آنها را خواهد گرفت. ما نیز این هدف رو داریم که در آینده دستگاه‌هایی به سبک واقعیت مجازی و سیمیلاتوری را تولید کنیم.

وی در پایان راهکارهای برون رفت صنعت تفریحات از مشکلات فعلی را برشمرد و تصریح کرد: مغفول ماندن این عرصه بی شک به دلیل عدم حمایت‌های دولتی است. در واقع  نقد اصلی به خود صنعت تفریحات وارد نیست بلکه به متولیان این حوزه باز می‌گردد و اینکه این صنعت برای مردم تعریف نشده‌ باقی مانده است. در بیشتر کشورهای دنیا موضوع مربوط به شادسازی مردم و تفریحات مدرن مهم جلوه داده می‌شود و برای آن اهمیت زیادی قائل هستند. اما متاسفانه در کشور ما این صنعت جایگاه اصلی خودش را ندارد و هیچ حمایتی هم نمی‌شود.