در گفتگوی اخصاصی تفریحات نیوز با رییس انجمن صنفی شهربازی‌داران ایران مطرح شد

اتحادیه صنعت تفریحات تشکیل می‌شود اگر...

 رییس انجمن صنفی شهربازی‌داران ایران گفت: در سال‌های آینده شاهد جایگزینی دستگاه‌های مدرن بجای دستگاه‌های قدیمی و فرسوده خواهیم بود. 

تفریحات نیوز - رضا بیات پیرامون مسائل مهمی چون ماهیت اصلی انجمن، برنامه های آن برای آینده و سطح اثرگذاری این مجموعه برای فعالان صنعت تفریحات، پاسخگوی سوالات صنعت تفریحات بود. وی در ابتدا با اشاره به کارکرد انجمن اظهار داشت: پیش نیاز موفقیت در هر مجموعه، سازمان یا نهاد تعریف سند چشم‌انداز آن نهاد براساس اولویت‌ها و نیاز‌های آن واحد در یک چهارچوب منسجم و منظم است. که در همین راستا انجمن شهربازی‌داران ایران نیز در حال تهیه سند چشم‌اندازی عملیاتی و مدون در بازه‌های زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است.

کارشناس صنعت تفریحات ادامه داد: الحمدالله با همکاری و تلاش دوستان در هیآت مدیره محترم و صاحبان خرد اندیشه کارگروه‌های مختلف انجمن (۵ کارگروه) تشکیل و در حال سیستماتیک نمودن این صنف شادی آفرین می‌باشند.

بیات در رابطه با ظرفیت های تبدیل این انجمن به اتحادیه ای مستقل تصریح کرد: برای این موضوع فرآیند قانونی خاصی نیاز است. از جمله تعداد اعضاء، داشتن بیمه سراسری برای اعضا، تشکیل پرونده در سازمان امور مالیاتی برای هر واحد و برخی مسائل دیگر که در این خصوص اقداماتی نیز صورت گرفته ولی هنوز شرایط کامل فراهم نیست.

 رییس انجمن صنفی شهربازی‌داران ایران گفت: با پیشرفت روزافزون فناوری، شبکه‌های مختلف مجازی و دسترسی اقشار مختلف به اطلاعات و اخبار جهانی و روی آوردن خانواده‌ها و به ویژه جوانان که مخاطب اصلی مجموعه‌های تفریحی هستند به بازی‌ها و تفریحات هیجانی و روز دنیا لذا انتظار بر این است که این صنعت نیز روز به روز به سمت مدرنیته و استفاده از فناوری‌های روز دتیا سوق داده شود.

وی در پایان اظهار داشت: خوشبختانه چند سالی است این حرکت در مجموعه‌های تفریحی شروع شده و در سال‌های آینده نیز شاهد جایگزینی دستگاه‌های مدرن بجای دستگاه‌های قدیمی و فرسوده خواهیم بود. بدیهی و طبیعی است انجمن شهربازیداران نیز بعنوان نخستین و تنهاترین نهاد مرتبط بیشترین اثر را در رسیدن به این سهم خواهد داشت و از آنجائیکه زیر ساخت‌های مدرنیته شدن در انجمن شهربازیداران ایران در حال پایه ریزی و فراهم شدن است به تاثیر آن در سال‌های آتی بسیار خوشبین هستم.

 

علاقه مندان می توانند مشروح این مصاحبه را نیز در روز افتتاح نمایشگاه امتک مصادف با ۶ آذر ماه در مجله صنعت تفریحات بخوانند.