در گفت‌وگوی صنعت تفریحات با مدیرعامل مجموعه ارم سبز مطرح شد

آینده جهان در مشت صنعت تفریحات خواهد بود

مدیرعامل مجموعه بزرگ پارک ارم  آینده صنعت تفریحات را درخشان ارزیابی کرد و گفت: فروش لذت و خدمات اوقات فراغت هر روز اولویت بیشتری پیدا خواهد کرد. یقین بدانید سرمایه‌گذاری در بخش تفریحات علیرغم اینکه هم اکنون دارای توجیه اقتصادی بالاست در آینده بیش از اکنون مورد استقبال سرمایه‌گذاران قرار خواهد گرفت.

تفریحات نیوز - شهربازی ارم با بیش از ۷۵ هکتار فضای مفید تفریحی شامل ۳ شهربازی روباز و ۱ مجموعه سرپوشیده قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شهربازی کشور محسوب می‌شود که در فصول پربازدید سال تا حدود ۸۰۰ نفر را به‌عنوان نیروی کار حرفه‌ای به خدمت می‌گیرد. بنابراین نقش ویژه‌ای را در اشتغال‌زایی حوزه صنعت تفریحات ایفا می‌کند.

تعداد دستگاه‌های فعال این مجموعه بین ۸۰ تا ۸۵ نوع مختلف است که به‌زودی چند دستگاه مدرن و جدید به آنها اضافه خواهد شد. برخی از این دستگاه‌ها به دلیل پیچیدگی‌های ساخت، از کشورهای خارجی و بخشی دیگر با توان تولیدکنندگان بومی کشورمان ساخته خواهند شد. همین امر بهانه‌ای شد تا گفت‌وگویی داشته باشیم با سید محمدرضا پرهیزکار مدیرعامل سخت کوش و خوش فکر مجموعه ارم سبز.

وی با مدرک کارشناسی ارشد مدیریت و گرایش تحول سازمانی دارای ٢٠ سال سابقه مدیریت در حوزه هتلداری و گردشگری بنیاد مستضعفان است. او به عنوان مدیر تحول گرای هلدینگ سیاحتی و مراکز تفریحی بنیاد مستضعفان شناخته شده و پیش از این مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره شرکت تله کابین توچال، مدیراجرایی شرکت هتل‌های بین‌المللی پارسیان و رئیس هیات مدیره باشگاه ایرانیان دوبی بوده است.

پرهیزکار در ابتدا با اشاره به نرخ بلیت پارک و باغ وحش ارم در سال ۹۸ اظهارکرد: امسال باتوجه به افزایش هزینه‌های مختلف مجموعه شامل حقوق و دستمزد پرسنل، تعمیر و نگهداری و تورم موجود حدود ۱۵ تا ۲۵ درصد افزایش در نرخ خدمات داشته‌ایم.

وی همچنین وضعیت حضور مخاطبان و بازدیدکنندگان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: باتوجه به شرایط اقتصادی و تورم حاکم بر جامعه حفظ شرایط پایدار قطعا با دشواری همراه بوده اما به هر حال ما موفق شدیم وضعیت مجموعه را پایدار نگاه داریم. عملکرد سه ماهه مجموعه ارم رشد درآمدی ۱۶ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل را نشان می‌دهد که البته با در نظر گرفتن شرایط نامساعد جوی در تعطیلات فروردین امسال، باز هم وضعیت استقبال مردم ازمجموعه شرایط بسیار خوب و رضایت‌بخش بوده است.

مدیرعامل مجموعه ارم سبز در ادامه با اشاره به تغییرات فنی و مدرن‌سازی در این شهربازی اظهارکرد: ما در کمیته توسعه و طرح‌ها بر اساس سه مولفه یعنی عمر دستگاه، فضای اشغال نموده و بازده اقتصادی به این جمع بندی رسیدیم که ۲۶ دستگاه باید از مجموعه خارج و به جای آنها دستگاه‌های مناسب‌تر و مدرن‌تر با اولویت ساخت داخل و رعایت الزامات ایمنی و استاندارد مورد استفاده قرار بگیرد.

وی افزود: در فرصت محدودی که داشتیم فعلا ۴ دستگاه جدید شامل سینمای ۷ بعدی، سافاری وحشت، غول تاب و چرخ و فلک به شهربازی اضافه شده است. برخی دستگاه‌های تفریحی قدیمی نیز از باغ وحش جمع آوری شده و تیمی متشکل از نخبگان دانشگاهی درحال مطالعه برای تدوین طرح جامع مجموعه هستند تا در آینده‌ای نزدیک بتوانیم دستگاه‌های جدید دیگری را هم در این شهربازی داشته باشیم.

پرهیزکار در در ادامه به برنامه‌های آینده نیز اشاره کرد و گفت: خرید یک دستگاه ترن هوایی از برنامه‌های اصلی مجموعه درسال ۹۸ است که رایزنی‌ها و تامین اعتبار آن در مرحله نهایی بوده و به زودی خریداری و در محلی که مشخص کردیم نصب خواهد شد.

این مقام مسئول در پاسخ به سوال خبرنگار صنعت تفریحات مبنی بر اینکه دوره مدیریت جدید پارک ارم چه تفاوتی با دوره‌های گذشته از نظر کیفی و کمی دارد، تصریح کرد: این تفاوت مدیریت به یک نگاه اجتماعی در کنار اداره اقتصادی مجموعه بر می‌گردد. ‌باید حقوق شهروندی و حقوق مردم تهران نسبت به این دارایی عمومی که به عنوان امانت نزد ماست رعایت شود تمام تلاش در مدیریت جدید توسعه و بهبود فضاهای عمومی و ارتقاء سطح کیفی خدمات است.

وی در این گفت‌وگو همچنین به مهم‌ترین چالش‌های مربوط به حوزه تعمیر و نگهداری اشاره کرد و بیان کرد: تامین قطعات یدکی دستگاه‌های خارجی با توجه به شرایط تحریم قطعا جزو مهم‌ترین مشکلات امروز ما به شمار می‌رود البته با تدبیر مدیریت قبلی مجموعه بخش عمده‌ای از لوازم تامین و در انبار موجود است.

پرهیزکار در ادامه راهکار تامین قطعات را همیت بخشی به همکاری با تولیدکنندگان داخلی معطوف دانست و گفت: تمام تلاش ما در مجموعه، مهندسی معکوس و ساخت دستگاه‌ها با استفاده از توان صنعت داخلی است و هر بار سعی داریم دستگاه‌های ایرانی جدیدی را به مجموعه خودمان اضافه کنیم. این روند نه تنها متوقف نشده بلکه شدت گرفته و در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل مجموعه بزرگ پارک ارم در پایان ابراز کرد: آینده کسب و کار در حوزه تفریحات بسیار روشن است و افزود: درآینده فروش خدمات همراه با ایجاد خاطره خوش از کسب کارهای دیگر پیشی می‌گیرد چون گذران اوقات فراغت هرروز الویت بیشتری پیدا می‌کند یقین بدانید سرمایه‌گذاری در بخش تفریحات علیرغم اینکه هم اکنون دارای توجیه اقتصادی بالاست در آینده بیش از اکنون مورد استقبال سرمایه‌گذاران قرار گرفته و به دلیل بازار مناسب و تقاضای بالا بازارهای عظیم تری را در اختیار می‌گیرد.