پلمب شهربازی‌های غیر استاندارد در یاسوج

مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهربازی‌ها فاقد مجوز استاندارد در شهرهای مختلف استان پلمب می‌شوند.

تفریحات‌نیوز: بهمن رحمتی در گفت‌وگویی اظهارکرد: شهربازی‌های بدون مجوز استاندارد در شهرهای مختلف استان پلمب و بهره بردار نیز به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تبعات ناشی از بهره‌برداری بدون اخذ مجوز استاندارد با بهره‌برداران است، عنوان کرد: سال گذشته یک هزار و ۱۰۰ مورد بازرسی از تجهیزات شهربازی و زمین‌های بازی توسط کارشناسان اداره استاندارد و شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده از سوی سازمان ملی استاندارد انجام گرفت.

رحمتی افزود: این بازرسی‌ها از تجهیزات شهر بازی‌ها و زمین‌های بازی شهرستان‌های بویراحمد، گچساران، کهگیلویه، چرام، لیکک، دنا، باشت و لنده انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اجباری بودن استاندارد‌سازی وسایل و تجهیزات بازی و به منظور جلوگیری از بروز حوادث احتمالی منجر به فوت و جرح که در نتیجه استفاده از تجهیزات غیر استاندارد در شهر بازی‌ها و زمین‌های بازی رخ می‌دهد، کارشناسان این اداره کل و شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده به‌صورت مداوم از تجهیزات شهربازی‌ها و زمین‌های بازی سر پوشیده و رو باز بازدید و بازرسی می‌کنند.

 مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد: تا زمان صدور مجوز استاندارد، اجازه فعالیت به بهره برداران شهربازی‌ها داده نمی‌شود.

منبع: تسنیم