پلمب ۱۱۷ وسیله بازی غیراستاندارد در گلستان

مدیرکل استاندارد استان گلستان از پلمب ۱۱۷ دستگاه تجهیزات غیراستاندارد شهربازی‌ها در سطح استان گلستان خبر داد.

گسترش‌نیوز: محمود فرمانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارکرد: به منظور حفظ سلامت و ایمنی استفاده‌کنندگان از تجهیزات شهر بازی‌ها و تشدید نظارت توسط کارشناسان اداره کل استاندارد گلستان، ۱۱۷ وسیله بازی غیراستاندارد شناسایی و پلمب شد.

دبیرشورای استاندارد گلستان با ارائه آمار پلمب تجهیزات بازی شهربازی‌ها به تفکیک شهرستان در سال ۹۷ گفت: در سال گذشته در گرگان ۲۵، گنبد ۳۴، بندر ترکمن ۲۹، علی آبادکتول ۱۴، گالیکش ۷، آق‌قلا و آزادشهر هر کدام ۳ و کلاله و مراوه‌تپه هر کدام یک دستگاه تجهیزات بازی غیراستاندارد پلمب شد.

وی با بیان اینکه رعایت نکات ایمنی در وسایل بازی و تجهیزات پارک‌ها و شهربازی‌ها مشمول استاندارد اجباری است، اظهار کرد: الزام استاندارد برای تجهیزات بازی شامل ۳ مرحله ساخت، نصب و بهره‌برداری است که برای دریافت تاییدیه استاندارد باید هر ۳ مرحله تحت نظارت کارشناسان انجام شود.

فرمانی گفت: با توجه به همکاری و تعاملات انجام شده با شهرداری‌ها انتظار می‌رود شهرداری‌های استان نیز به منظور حفظ ایمنی و سلامت شهروندان از فعالیت تجهیزات شهرهای بازی و زمین‌های بازی که نسبت به دریافت گواهی ایمنی اقدام نکرده‌اند، جلوگیری کنند.

دبیرشورای استاندارد گلستان با بیان اینکه بهره‌برداران و مالکین باید تصویری از گواهینامه صادر شده را برای ایجاد اطمینان خاطر استفاده‌کنندگان در کنار همه تجهیزات تفریحی نصب کنند، گفت: از همشهریان درخواست می‌شود در هنگام استفاده از این تجهیزات، از استاندارد بودن آن اطمینان حاصل کنند.

منبع: تسنیم