به همت گروه برگزارکننده «امتک» صورت خواهد گرفت

عراق میزبان احتمالی رویداد صنعت‌تفریحات

به همت گروه «امتک» و فعالان صنعت نمایگاهی در کشور عراق قرار است به زودی رویداد صنعت تفریحات به سایت نمایشگاهی کربلا برسد.

تفریحات‌نیوز - ایران طی ۸ سال اخیر به شکل تخصصی راهبردی صاحب رویداد صنعت تفریحات بوده است. نمایشگاه بین‌المللی صنعت تفریحات طی حدود یک دهه با تلاش «امتک» به عنوان تیم برگزارکننده به محفلی برای قدرت‌نمایی در عرصه تولید و صادارت محصولات مرتبط با شهربازی ها و مراکز تفریحی شد.

tafrihatnews.jpg


در فاز بعدی این مجموعه سعی دارد تا حرکت به سوی بازارهای صادراتی و کشورهای هدف را به عنوان مقصد نمایشگاهی در نظر بگیرد.به گفته کارشناسان، یکی از راهکارهای ارتقا تولید، حضور و مشارکت در بازارهای جهانی است. موضوعی که در سال آینده به شکل ویژه مورد توجه «امتک» قرار دارد.

مدیر اجرایی امتک در گفتگو با صنعت تفریحات اظهار داشت: در راستای توسعه بازارهای صادراتی، قطعا عراق اولین گام ما خواهد بود. در واقع سعی داریم در شهرهای مختلف این کشور فعالیت‌های نمایشگاهی را با مشارکت فعالان حوزه مراکز تفریحی در ایران و عراق، کلید بزنیم. این فعالیت ها ممکن است در قالب برگزاری یک رویداد مستقل، اعزام هیات های تجاری و یا حتی حضور شرکت های ایرانی در قالب پاویون باشد.

سعید رسا ادامه داد: جدای از نیازسنجی هایی که در کشور خودمان نسبت به ظرفیت‌های تولیدی داشتیم، در بررسی های کلی، متوجه شدیم مردم عراق بسیار به شادی نیاز دارند. فضای پس از جنگ خصوصا درگیری‌های روانی که آنها با گروهک تروریستی داعش داشتند، روحیه مردم این کشور را به شدت ضعیف کرده است. امروز آنها جدای از اینکه باید به فکر  بازسازی و آبادنی کشور خود باشند، قطعا به مجموعه های تفریحی برای بازسازی ذهنشان نیاز دارند.

بدون شک برگزاری رویدادهای نمایشگاهی مرتبط با صنعت تفریحات در شهرهای مختلف عراق، غیر از این که درآمدهای ما را در این زمینه افزایش می دهد، به مردم این کشور برای گذر از بحران‌های فعالی کمک خواهد کرد.

مدیر اجرایی امتک با اشاره به انتخاب شهر کربلا به عنوان مقصد نخست این مجموعه برای سنجیدن شرایط برگزاری نمایشگاه صنعت تفریحات افزود: اخیرا با نماینده سایت نمایشگاهی کربلا در ملاقاتی در تهران داشتیم که موفق شدیم نظر مساعد آنها را مبنی بر همکاری های دوجانبه دریافت کنیم. در ادامه مسیر سعی داریم ضمن بررسی امکانات نمایشگاهی سایت کربلا، نسبت به برآورد هزینه ها و دیگر جزییات اقدام کنیم که در نهایت نتیجه این بررسی ها از طریق تفریحات نیوز اطلاع رسانی خواهد شد.

شایان ذکر است که گمرک جمهوری اسلامی ایران از مازاد ۲ میلیارد دلاری تراز تجارت خارجی کشور تا پایان آبان ماه و افزایش ۱۳ درصدی صادرات غیرنفتی در همسنجی با دوره مشابه پارسال خبر داد. در این مدت مهم‌ترین مقصد صادراتی ایران، عراق با ۶ میلیارد و ۷۵۷ میلیون دلار و سهم ارزشی ۲۱ و ۴۶ صدم درصد بود.

 

tafrihatnews10.jpg