در گفت‌وگوی تفریحات‌نیوز با یکی از مدیران ارشد شرکت یکه‌سازان مطرح شد؛

تولید داخل ۱۰ برابر سودآورتر از واردات

مدیرعامل شرکت تولیدی یکه‌ سازان اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر افغانستان و عراق به عنوان پایانه صادارتی ما مطرح هستند و محصولات متعددی را به این دو کشور صادر کنیم.

تفریحات نیوز - نکته جالب توجه درباره فعالان حوزه تفریحات این است که همه آنها به آینده امیدوار هستند و برای پیشرفت این صنعت در کشور برنامه ریزی دارند. در این مسیر البته بسیاری از تولیدکنندگان فاصله گرفتن از فضای واردات را کلید موفقیت صنعت تفریحات می‌دانند.

حمید عباسی خیرآبادی؛ تولیدکننده انواع دستگاه‌های بازی ایرهاکی در این رابطه به تفریحات نیوز می‌گوید: نکته‌ای که وجود دارد این است که، کالاهای وارداتی دارای قیمت‌های بسیار بالایی هستند. به تعبیر دیگر هر نوع اجناسی که به داخل کشور ترانزیت می شود شاید ۱۰ برابر نرخ واقعی به فروش می‌رسد در شرایطی که می‌توان با  یک دهم هزینه واردات، همان دستگاه را به عنوان محصول داخلی تولید کرد.

وی در ادامه افزود: شاید این سوال مطرح شود که آیا ما توان و دانش لازم را در این زمینه داریم که من معتقد هستم بله! چه از نظر نیروی انسانی و چه از نظر تجربیات مهندسی در طراحی و ساخت دستگاه های مدرن ما توان لازم را داریم.

مدیرعامل شرکت تولیدی یکه‌ سازان اصفهان به عنوان قدیمی‌ترین تولیدکننده تخصصی ایرهاکی در ایران با اشاره به آینده روشن صنعت تفریحات تصریح کرد: این درست است که در حال حاظر به دلیل نوسانات بازار ارز و کاهش قدرت خرید مردم، فضای صنعتی کشور آنچنان تعریفی ندارد اما یقین دارم که باید  به آینده‌ امیدوار بود. این امیداوری قطعا در صنعت تفریحات هم وجود دارد. با پشت سر گذاشتن فشارهای اقتصادی، مجددا می‌توانیم به ثبات اقتصادی فکر کنیم.

صادرکننده موفق صنعت تفریحات همچنین اظهار داشت: ما به عنوان یک شرکت موفق در زمینه تولید محصولات با کیفیت همواره در تلاش هستیم تا صادارت موفق را هم در مسیر توسعه خودمان ببینیم. در حال حاضر افغانستان و عراق به عنوان پایانه صادارتی ما مطرح هستند و محصولات متعددی را به این دو کشور صادر کنیم.