صنعت تفریحات؛ بازوی توانمند گردشگری

اکبر اکبریان - مدیرعامل شرکت شادی‌آفرین شادمان و سازنده‌ وسایل شهربازی

akbarian1.jpg

صنعت تفریحات - گردشگری در کشور ما چالش‌های بسیاری دارد. نداشتن انجمن یا اتحادیه‌های قدرتمند در رابطه با توسعه گردشگری و توجه منطقی به زیرمجموعه‌های این عرصه از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد اما به کلی مغفول مانده است.

حوزه صنعت تفریحات نیز یکی از بخش‌های مهم توسعه اقتصادی است که من معتقد هستم باید زیر نظر حوزه گردشگری باشد. بی‌شک این حوزه به عنوان یک عرصه مدرن و مرتبط با شادی عمومی، باعث پیشرفت و ساماندهی صنعت گردشگری خواهد بود.

در این مسیر بی‌شک دولت باید به ایجاد و شناساندن انجمن‌های گردشگری کمک کند و مرجع دقیقی را برای نظارت و ساماندهی حوزه گردشگری در نظر بگیرد.

صنعت تفریحات خیلی زود رشد خواهد کرد. خوشبختانه در سال‌های اخیر این عرصه به خوبی مورد توجه قرار گرفته و برای مثال شهربازی‌ها در معقوله استاندارد با توجه به سختگیری هایی که بوده به نتایج بسیار خوبی رسیدند. این موضوع قطعا اهمیت بسیار زیادی دارد.

البته مشکلاتی چون افزایش بی‌رویه نرخ اجاره شهربازی‌ها و دستگاه‌ها از سوی شهرداری‌‌ها باید کنترل شود تا بدین ترتیب فعالان این عرصه با قیمت‌های واقعی تر مواجه باشند. ناگفته نماند که شرکت‌های بازرسی برای ارائه مجوزهای استاندارد هزینه‌های هنگفتی را دریافت می‌کنند.