۳ نکته کلیدی درباره تولید دستگاه‌های بازی داخلی

 

صنعت تفریحات: به عقیده بسیاری از کارشناسان، صنعت تفریحات در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته اما این میزان از توسعه کافی نبوده و در این مسیر می توان با اتکا به توان داخلی و دانش فعالان این عرصه شرایط جدیدی را فراهم کرد.

آرش حسینی؛ مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پروشات شمال به عنوان تولیدکننده بازی‌های لیزری و بنیان‌گذار ورزش لیزرتگ در ایران موضوع طراحی دستگاه های بازی را از چند بخش دارای اهمیت دانست و اظهار داشت: در طول این سال‌ها همواره بسیاری از لوازم و مواد اولیه وارداتی بودند. البته تولیدکنندگان و فعالانی هم هستند که در زمینه طراحی و ساخت دستگاه‌های مختلف فعالیت دارند اما این فضا فعلا محدود است و نیاز به زمان و امکانات بیشتری برای توسعه وجود دارد. یکی از مشکلات اصلی در حوزه تولید دستگاه‌های بازی تامین مواد اولیه است که با قیمت‌های بسیار بالا قابل خریداری است.

وی در خصوص اهمیت طراحی دستگاه‌های بازی تاکید کرد: این موضوع از چند جنبه قابل بررسی است. بحث اول مربوط به کیفیت دستگاه‌ها است. اگر قرار است ما محصولی را بومی سازی کنیم باید مراقب باشیم که عمر آن و بازدهی آن قابل مقایسه با نمونه های خارجی و حتی بهتر باشد.

 نکته دیگر این است که در طراحی دستگاه‌ها بهتر است از قطعاتی استفاده شود که در بازار موجود هستند تا در صورت بروز تحریم قابل دسترسی بوده و مشکل ساز نشود.

و مهم‌ترین موضوع به خدمات پس‌ازفروش بازمی‌گردد. برای طراحی یک دستگاه مدرن باید حتما به موضوع پشتیبانی فنی توجه کرد. برای تعویض و یا تعمیر قطعات، دستتگاه‌ها باید طوری طراحی می‌شوند که ایرادات آنها از طرف اپراتور داخلی قابل حل باشد.